İnstagram Nasıl popüler Ola Bilirim
İnstagram Popüler Olmanın Yolları

İnstagram Popüler Olmanın Yolları

Yazar: John Okunma Sayısı: 2441 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

instagram’da popüler olmanın yöntemleri


instagram’da popüler olmanın alternatifleri


 Herkes ınstagram’da popüler olmak ister… Bazı fikirleri bu yazıda sizlerle paylaştık.. Siz de bu metodlar ile instagramda daha popüler olabilirsiniz… gerçekte çok aşırı zor değil, eğer gerçekten isteniyorsa biraz uğraşmayla bu meslek yapılabilir! nebati bu işin kısa metodları da mevcut… örneğin instagram takipçi arttırabilirsiniz ki bunu bizim sitemizde de sizlere parasız biçimde sunmaktayız. Sunduğumuz o sistem ile birlikte instagram da takipçilerinizi arttırabilir, dilediğiniz fotoğraflara beğeni gönderebilirsiniz…


Biz gelelim ınstagram’da popüler olmanın yollarına…


Her şey 9 ay önce başlanmıştır. 9 ay önceye kadar ınstagram’da her fotoğrafı paylaşan birisiydim. Benim için başka ağlardan çokça farkı yoktu. Gözüme güzel gözüken her kareyi ınstagram’da da paylaşıyordum. Twitter’a fotoğraf paylaşma konsepti geldikten sonra instagram biraz daha özel duruma geldi. Oraya fotoğraf yüklerken daha seçici olmaya başladım. önce gerçekten o ağa emek sağlayan fotoğraf severleri keşfettim. Takibe aldım. Sonra nasıl paylaşım yaptıklarına baktım. 500’e yakın takipçim ile 2 senedir yer aldığım ağda 450.000 takipçisi olan kişiler ile de bir hafta sonu kaderin bir acayip cilvesi ile tanışınca, aklımdaki cevap alamadığım tüm soruları da kendilerine sordum. Beni kırmadılar, hatta sormadan onlar anlattılar. Civilking ve Audiosoup sağolsunlar fotoğrafta harikalar yaratıyorlar. her zaman hesaplarına göz atmalısınız.


Kendileri ile tanıştıktan sonra ben de bu ağa biraz itina gösterdim. Hileli yollara başvurmadan, elimden gelen bütün zamanı harcayarak takipçi sayımı son 8-9 ayda epey bir yükselttim. Hedefim 6 ay içinde 4 kat yükseltmekti. Hedefime ulaştıktan sonra bende araştırdıklarım ve öğrendiklerimle ınstagram severler için aşağıdaki benzeri bir çalışma hazırladım.


eğer fotoğraflarınıza güveniyorsanız kendinizi daha çok kişiye tanıtmak için neler yapabileceğiniz dair bir yol haritası olmakta. Faydalı olması dileğiyle…


Başta ınstagram olmak üzere gerçekte tüm sosyal ağlarda uygulayabileceğiniz “Takipçilerinizi arttırmanın yolları”


öncelikle emek vermelisiniz. Emek vermeden yemek olmuyor her işte bulunduğu bu gibi. Emek vermek demekten kastım bu ağda hatrı sayılır süre geçirmeniz gerekiyor. örneğin iki saatte bir, bir fotoğraf paylaşmalısınız. ya da dört saatte bir. Takipçilerinizin aktif bulunduğu saatleri tetkik ederek onların aktif oldukları yıllarda paylaşım yapabilirsiniz. Hangi ülkeden hangi milletten takipçilerin fotoğraflarınıza hangi saatlerde baktığını tetkik edebilirseniz ınstagram’da o saatlerde paylaşım yapabilirsiniz. Hatta akıllı telefonlarınıza dünya saatlerini gösteren bir uygulama dakurabilirsiniz. bazen uygulamalara ınstagram hesabınızdan erişim yetkisi vererek hesabınızın istatistiklerini görmeniz olası.


Daha aşırı çok takipçiye ulaşmak için fotoğraflarınızı etiketlemek yoğun şekilde faydalı. Fotoğraflarınıza etiketler eklediğiniz süre bu etiketler ile arama yapan insanların fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Etiketler eklerken ise 30 adetten fazla etiketi bir seferde ekleyemiyorsunuz. Bu sebepten dolayı fotoğrafınızı anlatacağını düşündüğünüz etiketler hangileri ise onları otuz adeti geçemeyecek biçimde fotoğrafınızın altına ekleyebilirsiniz. sürekli aynı tarzda fotoğraflar çekiyorsanız da kendinize bir etiket listesi hazırlayıp oradan copy – paste yaparak bu etiketleri ınstagram’daki fotoğraflarınızın altına ekleyebilirsiniz. Aklıma etiket gelmiyor. Bu etiketleri nereden öğreneceğim derseniz, webstagram bu gibi web sitelerinden güncel en iyi göz atılan etiket listesini edinmek olası.


Paylaştığınız fotoğrafları diğerlerinin paylaştığı fotoğraflardan ayıran ne? Bunu tespit etmelisiniz. Takipçileriniz fotoğraflarınıza baktığında o fotoğrafların sizin olduğunu anlayabilmeliler. imzanızı bu biçimde atmış olun. Bir konu hakkında uzmanlaşmak her süre daha iyidir. En azından bir süreli istikrar sağlayacak seri fotoğraflar paylaşmaya gayret edin. Bunlar yemek, selfie, kedi köpek, sokak fotoğrafı, gün batımı fotoğrafı aklınıza ne gelirse, hepsi olabilmektedir. istikrar ciddi bir konu. gerçekte düşündüğünüz süre bu yaşamın her alanında diğerlerinden sizi bir adım öne çıkartacak bir etkin. mesela burada çok fazla sade fotoğraflar paylaşarak değişik bir tarzı karelerine taşıyan m.. Shadow Play ve gene ülkemizi de yakın zamanda ziyaret eden Murad Osmann’ın karelerine göz atabilirsiniz. istikrar demişken belki de siz çektiğiniz fotoğraflarda uyguladığınız filtreler ile de kendi imzanızı atabileceksiniz. Böyle düşündüğünüz de illa ki göze çarpan bir konuya odaklanmak da önemliliğini kaybediyor. Bugün ev yarın kedi fotoğrafı çekmek isteyebilirsiniz. Sıkmayın canınızı.


gene dikkat etmeniz gereken bir konu. gerçekte önemli bir ahlak kuralı. Sanal dünyada da bu kuralları takip etmemiz gerekli. Sizinle iletişim kuranlara “Takipçilerinize” değer verin. Snob olmak çok fazla çok hoş bir şey değil. Vakitlerini ayırarak sizin sayfanıza yorum bırakan kişiler varsa siz de en azından bir kez onların galerine göz atın. Bir tıkla ulaşırsınız. Gidin göz atın beğendiğiniz fotoğraflara yorum ve haz bırakın. Etkileşimde kalın. zamanla güzel arkadaşlıklara dönüşecektir.


Fotoğraflarınızın daha çok aşırı kişiye daha hızlı ulaşmasını istiyorsanız, başka sosyal ağlarınızdan da onları paylaşın. Hatta her ağ için müsait satlerde ve uygun metinlerle paylaşırsanız size arka dönüşü epey bir müspet olacaktır. Bunun için de bazı uygulamaları kullanarak zamanlı iletiler paylaşabilirsiniz. Bu çalışmayı daha önceki yazılarımda paylaştığım ifttt ile yapmak mümkün. örnek olarak ben şuradaki reçeteyi kullanarak her belirli etiket ile paylaştığım instagram fotoğrafımı Tumblr blogumda yayınlayabiliyorum.


alışkanlıkları takip edin. Yeni çıkan uygulamalar ile bazen süre fotoğraflarda dikkat çekici başlı özellikler eklemek mümkün. Bir devre süt şişesinin ardından bir fotoğraf paylaşmak modaydı, bazan süre ise rabbit hole // tiny planet dediğimiz fotoğraf düzenlemeleri yapan uygulamaları kullanımı revaçta. O nedenden ötürü gündemi takip etmekte fayda mevcut.


Fotoğrafı nerede çektiğiniz, nasıl çektiğiniz, ne zaman çektiğiniz, nasıl işlediğiniz, hangi filtreyi kullandığınız bunun gibi çeşit çeşit sorular gelir, bu sorulara olabildiğince hızlı yanıt vermekte fayda var. Sorular iyidir. kullanıcılarını bilgilendirmek kadar güzeli varmı?


Daha çok fotoğraf görün. Flickr, 500px gibi bir çok fazla ağda harika fotoğraflar paylaşılıyor. öncelerinde nasıl Beğeni aldığını anlamaya çalışacaksınız ister istemez lakin biraz teknik fotoğrafçılık öğrenmek de ciddi. Bulabildiğiniz kaynaklara göz atmakta fayda mevcut. Hangi fotoğraflar daha çok fazla beğenilir, hangi açı ve hangi ışık koşullarındaki fotoğraflar daha gözünüze hoş gözükür. Bunları kendi beğeninize göre yada temel kurallara göre tespit edin. lakin günün sonunda moda diyerek o tür fotoğraflar çekmeyin. Hangi fotoğrafları çekmek hoşunuza gidiyorsa onları çekin. bazan renki evler fotoğraflamayı, bazen insan fotoğraflamayı, bazen siyah beyaz, kimi, deniz fotoğraflamayı sever. Neyi sevdiğinizi bulun ve o yoldan yürüyün. Henüz bulamadıysanız da yeterince gezmemişsiniz manasına gelir. Yakında bulursunuz endişe etmeyin.


her süre sevdiğiniz karelere ulaşmanızı diliyorum. 


Yorumlar
Yorum Yap